top of page

ÜLDINFO

Pärnu.

Vanalinn.

Ajalugu.

Pärnu vanalinnas asuv Kuninga 24 hoone ehitati 1694. aastal linna ühele tähtsamale kaubandustänavale. Algselt barokliku kujundusega kõrgele soklile ehitatud ühekorruselist kaupmeheelamut peetakse üheks linna vanimaks rootsiaegseks hooneks.

Soklikorruse läänetiivas toimis kaminaga köetav kauplus ning idatiivas oli erandlik sissepääs, mis suleti 18. sajandi alguses. Idaküljel paikneb tänaseni hoovivärav, mille kohal tõmbab pilke viilualune kaubavints.

Hoone keskset peasissepääsu tõstsid esile portaal ja väike kiviterrass. Fassaadi kaunistasid värvitud aknaraamistused, liseenid ja nurgarustika. Maakivist ja tellistest hoone oli sümmeetrilise põhiplaaniga, mille keskmes domineeris paksude kivimüüridega mantelkorsten, mis on Eestis üks suuremaid ja paremini säilinud. 

19. sajandil ehitati barokne hoone ümber klassitsistlikuks, millega koos ehitati hoovi uus Aidahoone. Pööningu lääne- ja sokli idatiib kujundati üürikorteriteks ning sellega kaotati mantelkorsten. Etik ja portaal lammutati, esikusse ja õue lisati trepid, viiludesse ja soklitesse ehitati aknad ning katusele paigaldati vintskapaken.

20. sajandi l.pukümnenditel restaureeriti 18. sajandi välisilmel kogu kompleks. Hoone on võetud riikliku kaitse alla vabariikliku tähtsusega arhitektuurimäletisena (arhitektuurimäletiste nimekirjas nr. 173).

EHITUSINFO

Siin kohtuvad ajalugu, luksus,

unikaalsus ja 

privaatsus.

Põneva ajalooga Kuninga 24 kompleks koosneb kolmest osast: vana maja, uus maja ning aidahoone. 2016. aasta arendustööde tulemusel ehitati välja 20 kaasaegsed korterid.

Kuninga 24 hoonete kompleks on Pärnu hinnatuma piirkonna värvikaim esindaja. Tegemist on üle 300 - aastase ajalooga uhke kaupmeheelamu hoonetega, mida peetakse üheks linna vanimaks rootsiaegseks hooneks. Oma suursuguse arhitektuuri, ilu ja elegantsiga meenutab maja möödunud aegade sära ning nõudlikku esteetikat.

SISEKUJUNDUS

Sellist piirkonda teist ei leidu.

Vaikne ja idülliline kodu Pärnu vanalinnas koos privaatse 

sisehooviga ja erilahendustega korterid ei jäta kedagi külmaks.

Sisekujunduses kohtuvad ajalugu ja tänapäev, mis on maitsekalt kobineeritud.

Jalutuskäik

randa

14 min

Jalutuskäik

restorani

28 min

Jalutuskäik

kooli

2 min

Jalutuskäik

lasteaeda

7 min

Jalutuskäik

kaubanduskeskusse

14 min

Jalutuskäik

spordiväljakule

15 min

Jalutuskäik

spasse

8 min

ELUKESKKOND

Rand ja linnamelu - siin ei pea sa valima.

Kuninga Residents asub Pärnu vanalinnas, kus maja elanikud saavad nautida nii randa, värsket õhku kui ka külastada kohvikuid ja nautida kultuuriüritusi.

 

Maja sisehoovis saab grillida, nautida soojaid suveõhtuid ning sõpradega koos aega veeta.

 

Vahetus läheduses asuvad mitmed lasteaiad ja koolid, piirkond pakub ka rohkelt võimalusi sportimiseks ning meelelahutuseks. Kuulus Pärnu supelrand koos kõigi oma võludega asub kõigest 900 m kaugusel.

bottom of page